آجیل

بادام هندی

اصیل بان ارائه دهنده بادام هندی می باشد

درختی گرمسیری و همیشه ‌سبز است که دانه بادام هندی و سیب بادام هندی را تولید می‌کند. این درخت می‌تواند تا ۱۴ متر رشد کند.

طبیعت بادام هندی گرم و خشک بوده است. نام دیگر آن کاشو است که به دلیل طعم منحصر به فردش یکی از آجیل های محبوب مردم کشور ما و دیگر کشورها بشمار می آید. این آجیل به شکل لوبیا یا بهتر است بگویم کلیوی شکل می باشد که در پایین یا زیر میوه ی درختی که بلارد نام دارد، یافت می شود. با این که بادام هندی متعلق به جنوب شرقی برزیل است اما در بین مردم تمام جهان محبوب است.

این دانه بسیار مغذی و سرشار از پروتئین است. مواد معدنی موجود در آن مس، کلسیم، منیزیم، ‌آهن، فسفر، پتاسیم و زینک (روی) است. این ماده خوشمزه را می‌توان به عنوان یک میان وعده کامل غذایی مصرف کرد.

روغن استخراج ‌شده از دانه‌ی بادام هندی برای درمان ترک پاشنه پا مفید است. پودر این دانه حاوی خواص ضدزهر است که از آن برای درمان نیش مار استفاده می‌شود.

ارزش غذایی بادام هندی

1/4 فنجان بادام هندی شامل مواد مغذی زیر می باشد:

کالری: 196

پروتئین: 5 گرم

فیبر: 1 گرم

چربی: 16 گرم

مس: 750 میلی گرم (84 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

منیزیم: 89 میلی گرم ( 33 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

فسفر: 167 میلی گرم ( 28 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

روی: 9 میلی گرم ( 23 درصد نیاز روزانه را تامین می کند )

منگنز: 27 میلی گرم (15 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

ویتامین K: به مقدار 11 میلی گرم ( 12 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

آهن: 2 میلی گرم ( 11 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

فولات: 23 میلی گرم(6 درصد نیاز روزانه را تامین می کند)

از مواد اصلی و کلیدی بادام هندی چربی های سالم به شکل اسیدهای چرب غیراشباع مانند اسید الوئیک و اسید لینولئیک می باشد.

بادام هندی و یبوست

میزان بالای فیبر در بادام هندی، یبوست و اسهال را به ویژه در خانم ها در دوران بارداری کاهش می‌دهد؛ بنابراین مصرف این آجیل با فیبر طبیعی را فراموش نکنید.

بادام هندی و کبد چرب

تحقیقات نشان می دهد بادام هندی به سم زدایی بدن کمک می کند و برای درمان کبد چرب و بیماری های کبدی مفید می باشد، همچنین مصرف منظم بادام هندی می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به سنگ های صفراوی شود.

بادام هندی و فشار خون بالا

این دانه مغذی فشار خون بالا را کنترل کرده و برای جلوگیری از فشار خون بالا در خانم های باردار مفید می باشد . بادام هندی یک دیورتیک طبیعی است . پتاسیم و منیزیم موجود در این آجیل برای درمان فشار خون بالا، کلسترول و چربی خون بسیار موثر می باشد .

بادام هندی و دیابت

بادام هندی حاوی مقدار اندک قند و کلسترول مضر است که باعث می‌شود مصرف آن برای بیماران دیابتی بی‌ضرر باشد و حتی می‌تواند خطر ابتلابه دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

مصرف بادام از جذب گلوکز در بدن جلوگیری و از ابتلا به دیابت پیشگیری می کند.همچنین باعث کاهش عوارض ناشی از دیابت می شود که از آن جمله می توان به کاهش تری گلیسیرید خون اشاره کرد.

بادام هندی و قلب

بادام هندی حاوی مقادیر کمتر چربی نسبت به سایر آجیل ها بوده و آنتی اکسیدان ها و اسید اولئیک موجود در آن برای قلب مفید است.

همچنین منیزیم موجود در این دانه باعث کاهش فشار خون بالا می شود، فشار خون بالا از جمله عوامل اصلی حملات و بیماری های قلبی عروقی می باشد که مصرف بادام هندی میتواند باعث جلوگیری از فشار خون بالا گردد .

بادام هندی و بارداری

زینک یا روی نقش مؤثری در قدرت ‌بخشیدن به سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت‌های میکروبی دارد. خوشبختانه میزان چشمگیری از آن در بادام هندی وجود دارد. از دیگر خواص روی می‌توان به سنتز پروتئین (ساخت پروتئین) و بهبود زخم ها اشاره کرد. مصرف زینک در هنگام بارداری برای رشد بهتر جنین و همچنین در سنین کودکی برای حفظ ثبات و قدرت بدن کودکان بسیار موثر است .

بادام هندی یکی از بهترین میان وعده ها برای دوران بارداری در خانم ها محسوب می شود. زیرا:

– منبع عالی انرژی می باشد.

– دارای مقادیر بالای ویتامین C است که آسیب های بافتی در دوران بارداری را کاهش می دهد.

– مصرف بادام هندی علائم ناشی از کشیدگی پوست در دوران حاملگی را از بین می برد.

– از بروز عارضه شایع فشار خون بالا در خانم های بارداری جلوگیری می کند.

– با کاهش کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب به کنترل وزن و درمان چاقی در زنان باردار کمک می کند.

– باعث سلامت قلب شده و از کم خونی پیشگیری می کند.

– بادام هندی سطح آهن بدن در دوران بارداری را کنترل کرده و مانع از کم خونی زنان باردار می شود، همچنین آهن موجود در این دانه برای سلامت جنین و رشد اندام های او ضروری می باشد.

– بادام هندی در دوران بارداری به عنوان یک قرص و ویتامین طبیعی شناخته می‌شود؛ حدود ۳۰ گرم از این آجیل حاوی بیش از ۴ گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات و ۱۳ گرم چربی سالم، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید و لازم برای رشد جنین است؛ . به همین دلیل مصرف آن در طی بارداری و شیردهی توصیه می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید